Send

Биографиа Евгениа Канаева

Детињство

Жена Зхениа је мајстор спорта у ритмичкој гимнастици. Али, у доби од 6 година, њена бака јој је дала спортовима, који су волели клизање и ритмичку гимнастику. Млада Еугенија није показала велике способности. Елена Крејева је почела да тренира Канаева, ово је ћерка тренутног тренера гимнастике Вера Штелбаумс. Први тренер је погођен жељом одељења да подучава нове и сложене елементе. У спортској школи сви су приметили да је жена Канејева често остала да тренира кад су сви већ отишли. Бака је провела сатима чекања на унуку у ходнику.
Дванаестогодишња Канаева је позвана у Москву за обуку младих омских гимнастичара. Њен перформанс је видео Амину Зарипову, овај тренер је био одговоран за припрему јуниора. Касније, девојчица је позвана на тренинг у школи олимпијске резерви. Женија је почела да побољшава своје резултате, захваљујући чињеници да је Вера Стелбаумс била поред ње у Москви.
У 2003, Канаева је играо за Газпром у Јапану на првенству клуба у јуниорској категорији и победио. Гимнастика је представљала Русију заједно са Алином Кабаевом и Ирином Часхчином.У исто време приметила је и Ирина Винер, главна тренерка руског националног тима за ритмичку гимнастику. Девојка је позвана у базу чланова руске репрезентације, у Новогорск тренинг центар. Као што каже Виенер, то је прекретница у животу спортисте.

Млади таленат

"Кабаева је такође започела тренинг међу звездама, а Зхениа је била срећна што је тренер Вера Штелбаумс радио у центру Новогорск-а и имала среће што смо донели одлуку да пошаљемо Канаиева тамо и она се показала као талентована и вјештина, поред тога она воли гимнастику ", каже Виенер.

Почетак спортске каријере

Зхениа Канаева попела на подијум није лака. Ово је због чињенице да у Русији има пуно талентованих гимнастичара. После медаља Кабаеве и Часхина освојене Олимпијске игре 2004, Олга Капранова и Вера Сесина почели су да се попну на врх. Постали су лидери ритмичке гимнастике у земљи. Кабаева је наставила да игра, тако да Канаева није имала место у руској репрезентацији. Али девојчица је наставила да ради, а срећа је заузела њену страну 2007. године. Тада, у лето, већ је познат састав тима за Европско првенство - то су Сесина, Капранова и Кабаева. Али Алина је добила озбиљну повреду и није могла ићи.Пронашао је замену у лице Канаеве, гимнастом је поверена трака.
Еугениа се на тренутак појавила на тепиху, али није пустила навијаче и тренере. Она је освојила злато у финалу, говорећи са траком и победила на тимском такмичењу. Па, за неколико месеци гимнастичар је на светском првенству донио злато, на тимском такмичењу.

Олимпијска сезона

Четири програма олимпијских игара 2008. (трака, скок, конопац, клубови) били су прилично сложени и размишљани су музички. Говори откривају индивидуалност. Програм са траком направљен је за клавирску верзију "Московских ноћи". Тада је Канаева наступала у сенци Капранове и Цецине, као и актуелни светски шампион Ани Бессонова. Али до средине пролећа, девојчица је успела да освоји апсолутни примат у фазама Гранд Прик-а и свјетских првенстава. Канаева је постала апсолутни шампион Русије.

Флексибилно и пластично

И на Европском првенству, девојчица је већ напустила резерву и била је у руском тиму. Женија је заобишла Капранова и Бессонова, освојила титулу европског првака. Чак и тада се гимнастичар сматра главним кандидатом за учешће на Олимпијским играма.И тако се догодило, на Олимпијским играма у Пекингу, девојка је представљала земљу заједно са Капрановом.
Вреди напоменути да је Зхениа Канаева постала најмлађа међу финалистима на ритмичким гимнастичким такмичењима на Играма. Она је, иначе, направила најмање грешака. Као резултат, спортиста је освојио Олимпијаду.
А 2012. године, на Олимпијским играма у Лондону, Евгенија Канаева је постала двоструки шампион.

Носилац снимања

Године 2009, када су уведена нова правила, стил гимнастике се променио. Девојчица на почетку сезоне била је мучена умором и повредама. Али наставила је низ победа у апсолутном примату. У неколико финала са појединачним програмима била је инфериорнија од Анне Бессонова или Вера Цецина. Затим, на Европском првенству, који је одржан у Бакуу, Зхениа је узела злато у свим програмима. Затим је освојила 9 златних медаља на Универзијади и Светским играма. За шикан резултат на Универзијади, девојчици су добили наслов "Херо оф тхе Гамес". У јесен исте године, Канаева је имала прилику да освоји титулу светског шампиона. У браку са првим резултатима програма, освојила је четири златне медаље. Освојила је и медаљу у тиму, заједно са Даријом Дмитриевом, Даријом Кондаковом и Олгом Капрановом.До почетка такмичења, она је већ имала 5 златних медаља на једном Светском првенству, а као резултат тога, Канаева је 1992. године поновила рекорд Оксане Костина. Након наступа, гимнастица је освојила шесту медаљу, чиме је оборила рекорд у једном првенству.
Евгениа Канаева на видео
На Светском првенству 2011. Евгенија је поновила своје постигнуће и поново освојила 6 од 6 највиших награда у личној дисциплини. Дакле, према резултатима такмичења, Канаева је постала 17-годишњи светски шампион у свом спорту.

Лични живот Евгеније Канаеве

Зхенин успјех не само да јој је доносио љубав према навијачима, већ је наставио традицију Омске школе како би припремио одличне спортисте. Спортски коментатор и бивши гимнастичар Лајсан Утиишева рекли су да је Канаева, ово су Кабаева и Часина заједно. Али Зхениа не воли поређења. У својим интервјуима, често говори о будућности, каже да живи тек данас, а победе само мотивишу је да постигне још боље резултате. Тренери кажу да спортиста живи у складу са принципом "било пењање или одлазак", и то је оно што га чини издвојено од других гимнастичара. Победа и пораз за Еугенију служе као лекција.
Евгенија Канаева увек слуша своје тренере, али истовремено увек изражава своје мишљење приликом креирања програма. Стално учи, не без задовољства, нове елементе, као и покушавајући нове стилове. А главна ствар у гимнастици за спортисте уопште није резултат, већ реакција публике. Тренутни тренери кажу да ће сама Канаева бити одличан тренер.