Send
Share
Send

Биографија Саше Коена

Саша Коен је сјајан клизач и свијетла дјевојка. У животу ове талентоване америчке жене постојале су многе од најразличитијих победа, титула и медаља. Због тога у том тренутку, када овај изванредни спортиста иде на лед, огроман број ентузијастичних погледа тренутно брзо крене према њој.
Али шта је толико јединствено у овој минијатурној лепоти? Када је почела њена спортска каријера, и који моменти у њему заслужују посебно писмо? Покушаћемо данас да разумемо све ово.

У раним годинама, дечији и породични фигуре клизач Сасха Цохен

Саша Цохен је рођен у граду Вествооду у Калифорнији 26. октобра 1984. године. Њен отац, Рогер Цохен, био је прилично успешан адвокат и пословни консултант из Лос Ангелеса. Ниједна мање успешна особа била је и мајка наше данашње хероине - украјинске Галине Фелдман - која се већ дуго професионално бави гимнастиком и балетом.

Фудбалер Саша Коен постигао је велики успех

Можда је то био пример мајке која је Сашу Цохену по први пут размишљала о спортској каријери. Од детињства наша данашња хероина је похађала часове гимнастике, али у седмој години одлучила је изненада прећи на клизање.И није изгубљен! Дуго времена је мењала часове у различитим спортским школама, али је у једанаестој одлучила да прави спорт.
Већ у тинејџерима почела је да се појављује на разним такмичењима града и савезне границе. Живописне представе младог фигуре скатера привукле су пажњу истакнутих америчких тренера њеној особи, а врло брзо је наша данашња хероина била позвана на америчко првенство у клизању.
Године 2000. по први пут у својој каријери, она је изашла на лед као дио таквих престижних спортских догађаја и скоро одмах постала прави драги Амери. У конкуренцији са одраслим спортистима, шеснаестогодишња девојчица је показала таква чуда на терену да је врло брзо постала главни фаворит такмичења. Међутим, због недостатка искуства, Сасха Цохен није успео да победи у то време, зауставио се само корак даље од цењене награде.
Фигуре скатер Сасха Цохен
Сребрна медаља шампионата отворила је пут младој америчкој фигури младом фигуарару. Ускоро се појавила на међународном првенству међу јуниорима, а већ 2001. године добила је дозволу да се такмичи на првенству у клизању САД.
Међутим, она то вријеме није стигла на Америчко првенство. Разлог за ово је повреда леђа. Органски комбиновање студија на обуци, 2002. године, млада лепота завршила средњу школу фјучерса, а након што је дипломирала, у потпуности се усредсредила на спортске активности.

Даље спортске каријере Саша Коен

2002. године наша данашња хероина поново се појавила на Америчком првенству, и на крају поново освојила сребрну медаљу. Овај успјех је Саши Цохен добио карту за Олимпијске игре у Салт Лаке Цитиу, у којој је млада америчка љепота заузела високо четврто мјесто. Девојка је такође постигла сличан резултат на првом светском првенству у Јапану, Нагано. Међутим, наша данашња хероина чак ни неће разматрати успјех на двије четвртине мјеста.
У 2003, она је раскинула са својим бившим тренером, Џоном Никсом, и почео је тренинг под вођством Татиане Тарасове. Сарадња са тренером из Русије омогућила јој је да освоји неколико фаза Гранд Прика ("Скате Цанада", "Тропхее Лаликуе"), као и да обезбеди друго место на руској сцени такмичења - "Куп Русије". Ова достигнућа дала је нашој хероинини позицији у финалу Гранд Прик-а, коју је успјешно освојила.
Саша Цохен и Тодд Елдридге
После тога, у каријери фигура скатера, на америчком првенству постојала је бронзана медаља и још једно четврто место на Светском првенству у Вашингтону.
Највећи успех у каријери Сасха Цохен постигао је у сезони 2003-2004. Током овог периода, освојила је турнире "Скате Цанада", "Скате Америца", "Тропхее Лаликуе" и освојила друго место у финалу Гранд Прика. Неко време касније, наша данашња хероина променила је тренера и почела да ради под водством америчког стручњака Робин Вагнера. Заједно с њим освојила је сребрне медаље на Америчком првенству и постала друга на светском првенству.
Упркос свим успесима, већ у следећој сезони, Саша Коен поново је обновио сарадњу са својим бившим ментором Џоном Никсом. Због нових болова у леђима, спортиста је одбио да наступа на Гранд Прик-у, али је ипак касније успела да наступи на Америчком првенству и на светском првенству, који је одржан у Москви те године. На оба такмичења девојка је заузела друго место.
У сезони 2005-2006, наша херојина по први пут у својој каријери освојила је првенство Сједињених Америчких Држава. Следило је светао перформанс на Олимпијади, у којем је Саша поново постао други.

Саша Цохен је живот изван спорта

Након фантастичног наступа на Олимпијади, талентована америчка жена најавила је да напушта спорт. Исте године, девојка је почела да често наступа у Сједињеним Државама са разним програмима емисија, а такође се често појављује и на телевизији. Ускоро се и сам пробала као модел и ускоро је била укључена међу најлепше спортисте у Америци.

Сликар Сасха Цохен се вратио у професионални спорт

Нешто касније, девојчица је такође глумила у филмовима "Победник", "Блејз славе" и комедија "Братз". Тако је Саша Коен показала читавом свету да она може бити "свој" не само на леду, већ иу свету америчког филма.
Тек 2009. године наша данашња хероина је рекла да жели поново да се врати у професионални спорт. После тога, била је укључена у број учесника серије Гранд Прик у Француској и Сједињеним Државама. Али због здравствених проблема на оба турнира, девојчица се није појавила.
У 2010. години учествовала је на Америчком првенству, али је на крају заузела само четврто место.