Алииа Мустафина, биографија, вести, фотографије!

Биографија Алије Мустафине

Детињство

Алииа је рођена у спортској породици. Њен отац, Фархат Мустафин, освојио је бронзану у Монтреалу на Олимпијским играма у грчко-римском рвању 1976. Али мајка Елена Кузњецова је у школи учила физику. Иначе, млађа сестра Алиа Наила такође ради гимнастику и постигла је чин мајстора спорта. Међутим, девојка након повреде је напустила спорт и учествовала је само на аматерским такмичењима.
У шест, Алија је одведена у спортски део. После наставе, дјевојчица је започела побједу на дјечјим такмичењима један за другим, а потом млади. Укупно, Мусфина освојила је пет медаља највишег угледа на трећим играма ученика. Али мало касније, Алија је престала да крене на тренинг због недостатка разумевања од тренера Дине Камалова. Са својим младим спортистима избио је сукоб. Касније је гимнастичар наставио да тренира, али већ у Александру Александру.

Велики спорт

У јесен 2007, Мустафина се појавила на Јуниор Интернатионал незваничном свјетском првенству. Тамо је у Јокохами наградила пет сребрних медаља одједном. У неким врстама свуда око себе иу апсолутном примату.Девојчица је изгубила само Американца Ребецца Бросс, која је пет пута узела злато.

Млади таленат

Али на јуниорском европском првенству 2008. године у француском Цлермонт-Ферранду, Алииа Мустафина заједно са Аном Дементијевој, Татиана Набијева, Анастасииа Новикова и Татиана Соловиева постала је лидер на тимском турниру у гимнастици. У целом окружењу, док је Алија узела сребро, изгубила је од Татјане Набиеве.
Следећа фаза у животу Алије била је првенство Русије 2009. године. У свим женским женама, Мустафина је освојила златну медаљу, била је испред Татиана Набиева и Ксениа Семенова. Још један златни гимнастичар победио је са московским тимом, који су такође играли Елена Замолодцхикова, Јулиа Бергер, Анна Миздрикова, Мариа Цхибискова и Елена Сирникова. Девојчица није остала без медаља и у одређеним врстама свуда около, добила је злато, сребро и бронзу.
Добила је победу на свеобухватној и Купу Русије. Такмичења су се квалификовала за Светско првенство. Атлета није учествовала у њима, пошто није имала 16 година. Одмах пет златних медаља победила је Алија Мустафина у Светској гимназији у Дохи,она је освојила турнир у целом окружењу у поду, као део тима иу неуједначеним барови и логовима. Спортисти имају сребро за свој трезор.

Тренутак победе

У 2010. години, након дугог одмора због повреде, Алија је учествовала у четвртој фази Светског првенства. Гимнастичар је показао други резултат у вјежбама на греду, а четврти - на неуједначеним шипкама.
Након тога пратили су Европско првенство 2010. године, где су Мустафина, заједно са Екатерином Курбатова, Татиана Набијева, Анна Миздрикова и Ксениа Семенова, освојила злато и постала двоструко сребрна медаља. Мало касније, спортиста је учествовао у жребу Опен Цуп оф Јапан. Са колегама, победила је гимнастике из Јапана. Свеједно Алииа је показао трећи резултат.
Након тога, на Купу Русије, Мусфина је освојила финале све до краја, испред сребрне медаље Ксениа Афанасиев. Алија је практиковала на неуједначеним шипкама, постала тамо прва, друга је постала у трезору, а трећа на греду.
Алииа Мустафина на видео
Резултати су помогли гимнастици да уђе у тим за Светско првенство 2010. године. Посебно за њега, девојчица је компликовала њен програм, студирао је "2,5 вијка Иурцхенко."Као резултат тога, са првим резултатом стигла је до финала свеприсутних и ушла у финале од 4 врсте. Ово је последњи пут 1997. године Светлана Хоркина. У финалу Алија је узела злато. Иначе, руска гимнастичарка која је постала светски шампион у личној свести, последњи пут 2003. године била је иста Светлана Хоркина. Осим тога, три пута Мустафина је била друга у одређеним врстама широм свијета - неуједначене барове, трезор и подне вјежбе. У равнотежи, спортиста је пао и стога је изашао из борбе. Шампионски дебитант Алииа Мустафина освојио је највећи број медаља на првенству, а Русија је затим заузела друго место на тимском догађају. У 2011. години Алија је почела са говором на фази Светског купа. У свим околностима, узела је сребро.

Траума

У априлу 2011. Алиија је повредила стопало на Европском првенству. Спустила се по трезору. Платформа је оставила девојку у рукама тренера. Након тога, гимнаст је био присиљен да се повуче са такмичења. Лекари су дијагностиковани - руптура крижних лигамента левог колена. На спортској радњи је радила. Током периода рехабилитације без Алије, одржано је светско првенство. И Мустафина је започео тренинг за три месеца.

Олимпијске игре 2012

Током припреме за летње олимпијске игре, Мустафина је учествовала на Европском првенству, првенству и купу Русије. Атлетичар је такође наступао на Олимпијским играма у Лондону. У финалу је била у репрезентацији у тимском првенству и на појединачним такмичењима. Заједно са њеним руским колегама, на тимском догађају је освојила сребро. Осим тога, Алија је у сваком појединцу заузела бронзу. Иначе, девојчица није направила "2,5 вијка Иурцхенко" због чега је рањена. На неуједначеним барама Мустафина освојила злато. У новом веку ово је прво руско злато на Олимпијади у овом спорту.