Емил Свендсен, биографија, вести, фотографије!

Биографија Емила Свендсена

Емил Свендсен је познати норвешки биатлониста који је успео да постигне импресивне висине у свом спорту. Већ двадесет осам година наш данашњи херој успио је постати једанаести свјетски шампион и власник четири олимпијске златне медаље. Осим тога, лична колекција изванредног спортисте има Светско првенство и неке друге престижне награде. Зато је причање о Емилу Свендсен изузетно интересантно. На крају крајева, прича о његовом животу је прича о победама.

Детињство и породица Емила Свендсена

Емил Хегле Свендсен (или боље речено Свенсен) рођен је 12. јула 1985. године у норвешком граду Трондхајму. Као и неки други познати биатлети, наш данашњи херој започео је каријеру у професионалним спортовима са тркачким тркама. Међутим, касније је један од тренера Емил савјетовао момку да преузме пушку. Од тада, Емил Хегле Свендсен почео је да се бави биатлоном.

Биатхлете Емил Свендсен сјао на Олимпијским играма у Сочију

Први кораци Емила Свендсена у спорту

Млади норвежани започео је своју каријеру у великим временским спортовима у сезони 2003/2004.Током овог периода наш данашњи херој освојио је светско првенство у млађој старосној групи, освајајући златне медаље у француском граду Хауте Мариенне. Неколико времена касније, на истом спортском форуму, Емил Свендсен је такође учествовао у тимском релеју, у којем је освојио друго злато с другим норвешким биатлетима.
Следеће сезоне, све се испоставило да је Емил не мање успјешан. На јуниорском светском првенству у финској Рованиеми, норвешки је одиграо у две дисциплине одједном - ски трку и ски релеј. Као резултат, као професионални скијаш, он је узео бронзану медаљу у трци слободног стола од 10 километара, а затим се такође попео на други корак подијума након екипа тима.
Интервју Свендсен, биатлон са Губерниевом
Исте године, Емил Свендсен поново је почео да делује као биатлонац. У тој сезони, на светском првенству у Контиолахтију, наш данашњи херој успио је освојити сребро у потери, а затим самоуверено освојио спринт и индивидуални старт. Након овог успеха, Емил се никад није вратио на трке и фокусирао се на биатлон.

Емил Свендсен у великом биатлону

У сезони 2005/2006, наш данашњи херој први пут се појавио у групи "одрасла особа". У разним фазама Светског првенства, талентовани норвешки спортиста успио је постати пети укупан резултат у укупном пласману. Као резултат, већ у истој години, Емил Свендсен је добио позив у репрезентацију Норвешке, у оквиру којег је био у могућности да учествује на својој првој Олимпијади. Међутим, Норвежанац није освојио никакве озбиљне награде у сезони. Међутим, шесто место у масовном старту још увек може бити сигурно названо личном победом младог биатлета.
Његове прве медаље на нивоу одраслих, норвешки спортиста освојио је годину дана касније. У сезони 2006/2007, наш данашњи херој успио је освојити двије бронзе и једно сребро на Светском првенству. Поред тога, у склопу норвешког репрезентативног биатхлета појавио се и на Светском првенству у италијанском Антхолзу, гдје је завршио на петом мјесту у гоници за трчање, а седми у спринту. Међутим, најважнији успех те године био је бронзана медаља Светског првенства. Ова награда је за њега била прва на светском првенству у категорији одраслих.
"Око биатлона" 3 издање (Емил Хегле Свендсен)
Прве победе долазиле су до "пуцања скијаша" мало касније. Децембра 2007, Емил Свендсен освојио је своју прву појединачну трку на Светском првенству у словачкој Покљуки. Три месеца касније, говорећи на Светском првенству у Остерсунду у Шведској, норвешки је освојио још двије злате награде (у појединачној трци и масовном старту). У овом тренутку је млади спортиста говорио о једном од најсјајнијих биатлонаца у нашем времену, као и о достојан наследнику великог сународника Оле Еинар Бјорндален.
Да би оправдао поверење у њега, младић је почео скоро одмах. Емил је освојио још неколико медаља на разним светским првенствима, а 2010. године је ставио и прву олимпијску медаљу у своју личну банку с свињама. То се догодило у канадском Ванкуверу. Као део тих олимпијских игара, Емил Свендсен је прво постао други у спринту за десет километара. Међутим, неколико дана касније успио је постати олимпијски шампион у појединачној трци 20 км. Након тога, у оквиру исте Ванкуверске олимпијаде, наш данашњи херој освојио је још једно "злато". Након што је ова победа пала на скандинавског спортисте, један за другим.

Емил Свендсен има десетак златних медаља

Укупно, почетком 2014. године, Емил Свендсен успио је освојити једанаест златних медаља на Светском првенству, као и четири сета олимпијских златних медаља. Укључујући две медаље, норвешки је освојио у оквиру Зимских игара у Сочију.

Емил Свендсен данас

Тренутно се Емил Свендсен припрема за следеће трке и снове о новим светлим победама. Тренутно је норвешки биатлон један од четири спортиста у читавој историји зимских спортова, који је на светским првенствима у биатлону освојио више од десет златних медаља. Поред тога, наш данашњи херој је један од два спортиста који су успели да постигну победе у свим дисциплинама Светског првенства у биатлону.

Лични живот Емила Свендсена и других занимљивих епизода

У обичном животу, Емил Свендсен је обичан момак. Воли да иде на забаве, понекад се препушта алкохолу и признаје своју љубав према прелепим девојкама. Једна од омиљених биатхлета спортиста је Мариа Схарапова.
Што се тиче најинтересантнијих епизода из неспортског живота норвешког, у овом погледу не може се игнорисати епизода која се догодила током женске биатлонске трке у руском Кханти-Мансииску.Тог дана - 19. марта 2013. године - норвешки спортиста је неочекивано за све скинуо панталоне, показујући своје мушкости да пролазе девојке и гледаоце. Као што се испоставило касније, други спортисти су се касније укључили у перформанс. Емил је себе назвао обичним ексцентрицитетом.