Галина Кулакова, биографија, вести, фотографије!

Биографија Галине Кулакове

Галина Кулакова - велики совјетски скијаш који је освојио победе на Олимпијади, светским првенствима, државним првенствима и другим разним такмичењима. Погодила је своју технику, издржљивост и вољу да победи. Кулаков је напустио спорт у четрдесетој години.

Детињство и породица Галине Кулакове

Мјесто рођења Галине Кулакова је село Логачи, које се налази у близини града Воткинск. Тренутно ово село не постоји, поплављено је током изградње Воткинск хидроелектране. Због тога је породица принуђена да се пресели у село Степаново истог округа. Кулакова је одрастао у породици у којој је девет дјеце одрастао. Отац, учитељ, умро је испред. Од ране године девојчица је почела да помогне око куће, касније је отишла на државну фарму као радник, а у доби од петнаест година постала је кућа за теле. У седамнаестој је већ била млекаица и сваки дан у пет сати ујутру морала је да млече осамнаест крава.

Скијаш Галина Кулакова постала је легенда о совјетским спортовима

Као ученица, девојчица је ишла на скијање, која се састојала од два плоча. Имала је праве скије у петом разреду.Школа је била на удаљености од три километра, ова пут Галија је превазишла два пута дневно.

Прве победе скијаша Галина Кулакова

Кулакова је радила на скијашкој секцији, добро је скијала, учествовала на такмичењима, међутим, без много успеха. Прекретница се десила 1964. године, када је, на захтјев њене сестре Елена, отишла на конкуренцију уместо ње и на другом мјесту. Након таквих резултата, Галиа је изабрана да учествује на регионалним такмичењима. Тамо је тренер Петр Наимусхин обратио пажњу на њу, погодио га је скијаш с моћним трком. Галина се преселила у Воткинск, где је радила као сјајан у фабрици и свакодневно практиковала скијање под водством Наимусхина. Годину дана касније, Кулакова је освојила прво место на такмичењима у Смоленску, освојивши трку за пет и десет километара.
Године 1968. у Греноблу, талентовани спортиста би могао постати олимпијски шампион. Још увек је неискусна, она, пет стотина метара пре завршетка, није се суочила с спустом и одлетела с стазе. Није имала три секунде да победи. Ипак, скијашица није напустила без медаље са своје прве Олимпијаде. Вратила се кући, доносећи две медаље.

Галина Кулакова освојила је своју прву олимпијску медаљу 1968

Галина је осећала да јој недостаје не само искуство, већ и технологија. Она је разумела своје недостатке и почела је напорно радити на томе да их елиминише. Убрзо је њена скијаска стаза постала беспрекоран.

Галина Кулакова - шампион: здравствени проблеми и велики успех

У припреми за Светско првенство 1970. године, Кулакова је победила на свим тркама. Већ је била видљива од стране будућег олимпијског шампиона, али се десила невоља, спортиста је завршио у болници. Тамо је одведена с стазе. Галина је имала операцију, након чега је поново морала да научи ходати.
Нико није размишљао ни о томе да би Кулаков могао да стоји на скијама. Не само да се вратила на активну обуку, већ је успела да освоји сваку олимпијску златну медаљу у Сапоро 1972.
1974. године, на Светском првенству у Фалуну, скијаш је постао побједник у релеју иу оба појединачна трка. На Олимпијади 1976. стигао је спортиста, који би могао рећи, први број. Међутим, промене су изазвале болест, Галина је ухватила хладноћу. Пре почетка, испустила јој је нос, због чега је антидопинг комисија пронашла забрањени лек у свом тијелу. Кулаков је лишен бронзане медаље.
Године 1979. године, у доби од тридесет и седам година, совјетски скиер је освојио Светско првенство. Очекивало се да ће на следећој олимпијади Кулакова показати високе резултате, али се она није изнад петог места. Наш тим је изгубио у релеју, изгубивши екипу из ГДР-а.

Данас Галина Кулакова живи сама у покрајини

У четрдесет година, Галина Алексеевна одлучила је да напусти спорт. Завршила каријеру 1982.

Лични живот Галине Кулакове

Кулакова је студирао на Изхевскској педагошкој школи, на којој је дипломирала 1962. године. Такође је дипломирала на Колеџу физичког васпитања у Прокопевском. Галина Алексеевна је стекла високо образовање на Институту за физичко васпитање Чајковског.
Двије године након завршетка своје спортске каријере, Кулакова је добила сребрно олимпијско наређење из руку Јуан Антонио Самаранцх. Такође су биле заслуге скијаша пре светских спортова.
Кулакова је више пута понудила да се пресели у Москву, али је увек одбила. Према њеним речима, скијашима је потребно живети тамо где има снега, поред тога, сматра се сељаном. Вишеструки шампион сада живи у селу Италмас, недалеко од Ижевска. Ту је и кућа-музеј. Представљен је спортисту на дан њеног шездесетог рођендана.У музеју узима људе, приказује награде и чаше.