Магдалена Неунер, биографија, вести, фотографије!

Биографија Магдалена Неунера

Магдалена Неунер - немачки биатлонац, олимпијски шампион. Има седам Смалл Ворлд Цупа. Најпопуларнији спортиста у Немачкој.

Детињство

Магдалена Неунер је рођена у породици запосленика банке Паул Неунер и Маргит. У породици Неунер има четворо деце: старији брат Паул, као и Цхристоф и Анна су млађи брат и сестра Магдалена. Ана се бави и биатлоном - учествује на такмичењима за младе.
Неунер је све своје детињство провео у малом баварском селу Валлгау, где и даље живи. Од четрнаест година почела је да се скија, била је члан ски центра СЦ Валлгау. Девет година, њени родитељи су је довели до одсека за биатлон, што јој се одмах допало. Неунер се показао као талентовани биатлонац, али Магдалена је одлучила да се бави спортским такмичењима тек у шеснаестој години, након завршетка школе.

Спортска каријера

Добри резултати у биатлонским такмичењима одмах су се појавили. Током прве четири године наступа, Неунер је успио освојити седам награда на свјетским првенствима у омладинском тиму.

Вишеструко Магдалена Неунер

Магдалена је освојила прву медаљу у првенству 2004. године, освојила је релеју и спринт, те је успела да заврши на другом месту у трци. Следеће године добила је још три медаље на сличним такмичењима.
Јуниор Неунер је 2006. поново освојио три награде: две златне и једне сребрне медаље.
2008 је била њена последња јуниорска првенства, где биатлон постаје победник у трци и спринту. Захваљујући оваквим успесима, Магдалена је освојила право да се такмичи за Европски куп. У сезони 2005/06 осваја три трке и заузима пето финално место у укупном пласману. Њихови тако значајни резултати омогућавају главном тренеру Уве Муссегангу да укључи Неунера у репрезентацију за борбу за Светско првенство.
Магдалена је дебитовала на Светском првенству 13. јануара 2006. године, где је, у резерви, привремено замијенила Усхи Дисл из трке. У првој трци и спринту у Рухполдингу заузела је само 41. мјесто без бодова, али већ на такмичењима у Контиолахти 16. марта 2006. године завршила је четврту. Прва победа на Светском купу освојила је следећу годину. 5. јануара, у спринту од 7,5 км, Магдалена је постала најбоља.Показала одличне резултате на Светском првенству у Антерселви, освојила је трећу златну медаљу, постајући троструки шампион, најмлађи у историји биатлона. Крајем 2007. године новинаре су препознали као најбољи спортиста године у Немачкој. Према резултатима Купа, који се састојао од девет фаза, Неунер је постигао 720 поена и заузео 4. место.

У рекламирању одеће

Следеће сезоне, биатлон је добио још три награде на Светском првенству - Светском првенству и два мала кристална глоба. Резултати следећег жреба, који се сада састојао од 10 фаза: 818 поена, прво место и наслов победника Светског купа. Прва индивидуална победа је победа у трци од општег старта у Оберхофу, гдје је Магдалена завршила са заставом Њемачке. Настављена је серија победа у првенству у Остерсунду. Упркос чињеници да је почетак форума обесхрабрио Неунера: предводник биатлета направио је три пропусте, чиме је пао иза линије добитника медаља. Али касније рехабилитован побједом на трци, као и значајан допринос побједи немачког тима. На тај начин завршава шампионат шест пута шампион.Успешно наступа у Кханти-Мансииск-у, водила је укупни пласман и победила пред утакмицу. У Холменколену, који има просечне резултате у тркама, и даље је победио на малог купа.
2008/09. Година није била тако успешна, иако је Магдалена примила Цристал Глобе (индивидуалне трке), али није освојила нити једну личну награду, баш као што није остварила значајан успех на Светском првенству. Резултати ове сезоне су 891 поена и четврто место.
Олимпијска сезона 2009/10, најуспешнија у њеној спортској каријери. Јануарске фазе нису донеле победе Магдалени: друго и треће место, али у последњој фази у Форт Кенту има пуну колекцију награда. Неунер је освојила двадесетогодишњу јубиларну победу у Словенији, иако је направила двије пропусте, а постала је и најбоља у трци. Иако је прва фаза ове сезоне, Неунер је пропустила због болести. У другој фази у Хоцхфилзену, Магдалена је заузела 29. и 28. мјесто. Трећа етапа трке одржана је у словачком граду Покљуку, а резултат је треће место у спринту и 2. место у трци. Следећа фаза, која се одржала у Оберхофу, Неунер је пропустила због повреде леђа, коју је добила током загревања пре прве трке.На такмичењима у Рухполдингу двапут је заузео треће место, али наступ на матичној земљи разочаран је због неуспеха релеја. У последњој шести фази, одржаној у Антхолз-Антерселви, Магдалена је показала изврсну припрему и први пут је дошла до завршне линије, упркос казненом минуту. Пошто је признао само једну грешку у спринт трци, ипак је показао одличан резултат, чиме је добила 16. личну победу на Светском првенству.

Магдалена воли да плете

У фебруару у Ванкуверу, на дебитанту Олимпијаде, Магдалена је освојила три награде и постала двоструки олимпијски шампион. Након краја олимпијаде, за мање од двије седмице, на новој сцени у граду Контиолахти, Неунер је заузео 5. мјесто у спринту и 2. мјесто у трци. На претпоследној сцени у Норвешкој, биатлете осваја четврти мали кристални глобус. И у завршној фази, она опет победа, добијајући 933 поена и добива Цристал Глобе други за сезону.
На конференцији за новинаре у Леогангу 6. ​​децембра 2011. године, Неунер је рекла да жели завршити каријеру након сезоне 2011/12. У првој фази ове сезоне, која је традиционално одржана у Остерсунду, Магдалена је три пута освојила бронзу.Такође у Хоцхфилзену показују одличне резултате у спринту и тркама. У четвртој фази у Оберхофу, који је постао успешан за биатлете, осваја спринт, тако да је Неунер рехабилитован испред својих навијача због неуспјеха у релеју. Следећи високи резултати ојачавају њено вођство на првенству у Светском првенству. У Чешкој Републици, Неунер је два пута ушао на подијум - у индивидуалној спринт трци и добио трећи коначни резултат. Али трагање за гоњењем дуго ће памтити навијачи Магдалене због своје апсурдне грешке - Неунер је водио трку, узимајући пуцњаву позицију насупрот прве јединице, пуцајући у другу. Након што је направила четири успешна снимка, тек тада је приметила своју грешку и завршила последњи ударац на жељеном мету. Према правилима такмичења, за такве грешке морате проћи кроз четири казне. Тако је Неунер заузео седмо место.