Јулиа Липнитскаиа, биографија, вести, фотографије!

Биографиа Јулиа Липнитскаиа

Иулиа Липнитскаиа је фигура која је освојила златну медаљу на Олимпијским играма у "Соцхиу (2014) на тимским такмичењима, на леду на музици са" Сцхиндлерове листе "Стевена Спилберга. Завршила је своју каријеру у аугусту 2017. године.

Фигура скатер Јулиа Липнитскаиа

Детињство Јулије Липнитскаиа

Девојка је рођена у Јекатеринбургу. Њена мајка је у четири године довела до клизалишта и написала се на одјелу клизања, наиме, Локомотивској спортској школи, где је први тренер дјевојке била Елена Левковетс.
Одрастање лежи на мајчиним раменима, пошто Јулијев отац није живио са њима, а никада га није видео. Због чињенице да је од раног детињства мали спортиста узимао пуно времена за обуку, није похађала школу, већ је била у тзв. Кући школовању.

Иулиа Липнитскаиа је најмлађи шампион Сочи

Бити по природи надарена дијете са невероватним истезањем, Јулиа је скоро одмах почела да напредује, издвајајући се међу својим вршњацима. Њен први тренер још увек гледа како се развија спортска каријера њеног младог ученика, она је сретна и забринута за њу.

Први успех Иулие Липнитскаиа на клизању

Од дванаест година, клизач показује више од одличних резултата, њена мајка је одлучила да се пресели у Москву. Захваљујући томе, Јулиа је имала прилику да студира са најбољим тренерима у земљи. Скоро одмах је постало јасно да је ова одлука тачна. Нови тренер, Етери Тутберидзе, заједно с Сергејем Дудаковом, помогао је Липнитској да у потпуности освоји таленат изузетног фигуре клизача. Игор Пашкевич је такође помагао у обуци.
Иулиа Липнитскаиа. Истина и фантастика. У студиу Илиа Авербукх
У сезони 2009-10, Јулиа је успела да преузме пету позицију на националном првенству међу јуниорима. Годину дана касније, она се већ такмичила, не међу јуниорима, већ са "одраслима" на руском првенству, гдје је одмах постала четврта.

Иулиа Липнитскаиа на међународним такмичењима

Познато је да ИСУ дозвољава спортистима да учествују на међународним младинским такмичењима само из одређеног узраста, које је Јулија управо стигла у сезони 2011-12. Првенство се одржало у Пољској на Јуниор Гранд Прик, где је спортиста одмах постао шампион. Победила је на сцени у Италији, а финале у Квебеку.
Изненађујуће је да је победу у финалу освојила Јулиа у бесплатном програму и кратком програму.Главни супарник је била Полина Схелепен, која је била 17 поена иза Липнитске.
У 2012. години, на националном првенству, фудбалски клизач је био трећи у кратком програму, али је освојио бесплатни скате програм. Према томе, према резултатима, постала је сребрна медаља. Исте године је освојила јуниорско првенство Русије. И опет њен главни ривал је био Шлепен, који је заузео Џулију за више од девет поена и заузео друго место.
Иулиа Липнитскаиа је рекла истину о "поклону" њеном стану
Исте године, девојчица, која је стигла на Светско младинско првенство, стајала је на највишем нивоу пиједестала, остављајући Грацие Голд иза. Испоставило се да је на свим међународним такмичењима у којима је учествовала Липнитскаиа освојила само прва места.

Припрема Липнитске за Олимпијаду у Сочију

У Финској је победа поново била за Јулију. Учествовала је на Еспоо турниру, који је одржан у Финској. Тако је почела припрема спортиста за њене прве Олимпијске игре. Следиле су победе на такмичењима за одрасле, прво у Кини, затим у Француској. Било је у Француској да Јулија није само победила, она је успела да добије максимални ниво и све врсте надокнада.
Са толико победа, у финалу Гранд Прика, клизач није учинио, разлог је повреда.Државно првенство 2013. године, такође је морала пропустити. У другој сезони 2012-13, атлетичар је први пут ушао у лед после повреде, учествујући у Руском првенству. На њој је постала пета. Након тога, поново су победиле само победе.
На Светском првенству одржаном у Милану, она је стајала на другом кораку на подијуму. Са таквим резултатима, фигура клизач се приближавао олимпијској сезони.

Иулиа Липнитскаиа на Олимпијским играма у Сочију

Прве перформансе Јулије на тимским такмичењима Олимпијских игара у Сочију привукле су пажњу целог света. Дјевојчица је добила сјајну побједу савршено прескочујући програм два пута. Она је донела највиши резултат у резултату тима. Нажалост, перформансе на појединачним такмичењима нису биле тако успешне. Ту је Липнитскаиа била само пета због неколико падова. Међутим, у историји Олимпијаде, она је најмлађи шампион са златном медаљу. Појавила се у истом тиму са звездама попут Евгени Плусхенко, Маким Транков, Татиана Волосозхар, Елена Илиникх, Никита Катсалапов и други.
У сезони 2013-14, талентовани фигуре клизач у финалу Гранд Прика је сребро услед чињенице да је програм направио блот.Али на Европском првенству, резултат је била неспорна победа, док је Јулиа била најмлађа од такмичара.
Иулиа Липнитскаиа: наступ на Олимпијским играма у Сочију
У фебруару је постала почасни мајстор спорта. Девојка је почела да се припрема за следећу Олимпијаду, где ће, највероватније, моћи постати шампион у индивидуалној рвању.

Лични живот Јулије Липничке

Главна особа на свету за Јулију је њена мајка, која јој је био њен блиски пријатељ током целог живота. Прати своју ћерку, подељује са њом радост победа, близу је када се деси ретки порази и повреде. Више од једном спортиста је говорио много топлих речи о својој мајци.

Јулија Липнитскаиа сада

У августу 2017. године, у штампи се појавила информација о завршетку спортске каријере Иулиа Липнитскаиа. Као што се испоставило, 18-годишњи фигуријац је ову одлуку вратио у априлу. Разлози за напуштање великог спорта Јулиа одбили су да коментаришу.

28. августа 2017. године, Иулиа Липнитскаиа је завршила каријеру

Губитак је почео у Јулији још 2016. године, када је на националном првенству заузела само седмо место. Следеће године није дошла на првенство Русије због повреде коју није добила приликом вожње, већ падала на тротоар.Девојчица је морала да пропусти такмичење због лечења. Истовремено, према њеној мајци, од анорексије је патила од 2014. године, која није могла утицати на пропусте у спорту.